Novinky

Překližka
Překližky jsou velmi často používaným dřevařským materiálem. V tomto článku se dnes podíváme na to, jak jsou konstruovány a jaké druhy překližek existují.
Srovnávací rovinná frézka
Potřebujete opracovat hrubé řezané plochy, vytvořit pravé úhly navazujících ploch obrobků či zarovnat spojovací spáry? V tom případě pravděpodobně budete muset sáhnout po frézce. V tomto článku se detailněji podíváme na to, jak vlastně taková fréza vypadá a jak je konstruována.
Strojní pily

Strojní pily


04. 05. 2018 Nástroje
Pokud bude mít možnost se podívat do moderních truhláren či průmyslových podniků, uvidíte v nich celou řadu strojů na řezání, hoblování, frézování či broušení. Pokud patříte mezi kutily, je velmi důležité tyto stroje znát, abyste je správně používali. V tomto článku se podíváme na strojní pily.
Jak si zařídit dílnu
Pokud patříte mezi truhlářské nadšence, je jednou z nutných věcí kvalitní dřevařský materiál a dobře koncipována dílna. V dobře koncipované dílně by se vám mělo dobře pracovat a měli byste mít po ruce veškeré náčiní, které potřebujete. V tomto článku se podíváme na základní aspekty, které je nutné brát v potaz, pokud se rozhodnete postavit si novou dílnu či vylepšit stávající dílnu.
Modřín

Modřín


29. 03. 2018 Dřevo
Není moc jehličnatých stromů, který by v zimě shazovaly jehličí. Mezi tyto zvláštní stromy můžeme zařadit modřín, který je znám touto zvláštností, tj. v zimě shazuje jehličí. V tomto článku se dozvíte základní informace o modřínu.
Zobrazeno 1—5 z 17 (1. stránka)