OSB desky Počet produktů: 17

OSB desky (Oriented Strand Board) jsou lisované desky z orientovaně rozprostřených  velkoplošných třísek sestavené ze tří vrstev spojené umělou pryskyřicí. Vnější vrstvy jsou orientovány podélným směrem, středová vrstva je orientována buď náhodně, nebo kolmo vůči vnějším vrstvám. Dřevotříska se získává z kvalitního jehličnatého řeziva – nejčastě...

OSB desky (Oriented Strand Board) jsou lisované desky z orientovaně rozprostřených  velkoplošných třísek sestavené ze tří vrstev spojené umělou pryskyřicí. Vnější vrstvy jsou orientovány podélným směrem, středová vrstva je orientována buď náhodně, nebo kolmo vůči vnějším vrstvám. Dřevotříska se získává z kvalitního jehličnatého řeziva – nejčastěji se jedná o smrkové a borovicové řezivo. Díky použitému řezivu a rozprostření třísek získávají OSB desky mechanicko-fyzikální vlastnosti, kvůli kterým jsou oblíbené ve stavebnictví.

Z důvodu použití OSB desek ve stavebnictví je nutno zvolit správnou třídu, pomocí kterých je možno rozlišovat jednotlivé druhy desek. Nejčastěji se používají OSB desky 3. třídy, neboť se jedná o nosné desky vhodné pro použití ve vlhkém prostředí. Další výhoda spočívá v jednoduchosti řezání a přibíjení desek. Díky těmto vlastnostem se OSB desky používají jako základní stavební materiál dřevostaveb, k opláštění vnitřních a vnějších stěn, podhledů a podlah.

Kromě rozdělení podle tříd je možné desky rozdělit na základě rovné hrany a perodrážky. Rozdíl mezi rovnou hranou a perodrážkou spočívá ve způsobu spojování jednotlivých desek. Desky s perodrážkou jsou jednodušší na spojení a pevnější ve spoji, zároveň není nutno vytvářet dilatační spáry jako u desek s rovnou hranou. U spojování desek s rovnou hranou se doporučuje vytvářet dilatační spáry velikosti aspoň 3 mm.


Číst více...
na stránku
Zobrazeno 1 - 12 z 17 položek