KVH konstrukční hranoly Počet produktů: 40

KVH hranoly jsou stavebním řezaným dřevem, které je v dnešní době oblíbené při stavbě různých stavebních konstrukcí. Uplatnění najdou např. při stavbě stěn, krovů, altánů, pergol a dřevostaveb. U staveb se většinou používají tzv. KVH NSi, což jsou hranoly s průmyslovou (konstrukční) kvalitou. Při použití KVH hranolů v interiéru a na viditelných ...

KVH hranoly jsou stavebním řezaným dřevem, které je v dnešní době oblíbené při stavbě různých stavebních konstrukcí. Uplatnění najdou např. při stavbě stěn, krovů, altánů, pergol a dřevostaveb. U staveb se většinou používají tzv. KVH NSi, což jsou hranoly s průmyslovou (konstrukční) kvalitou. Při použití KVH hranolů v interiéru a na viditelných místech se doporučuje použít KVH Si, protože se jedná o pohledové KVH hranoly.

KVH hranoly se používají jako konstrukční materiál, proto je kladen důraz na dodržování norem, které předepisují bližší specifikace – rozměrovou přesnost, vlhkost, ohýbání apod. Nejčastěji jsou vyráběny ze smrkového dřeva, které je vysušeno na 15 % s 3% tolerancí. Díky sušení není nutno KVH hranoly impregnovat před dřevokaznými houbami a hmyzem.

Díky způsobu výroby KVH hranolů je teoreticky možné vyrobit hranoly nekonečné délky. Běžně je k dostání délka od 30 cm do 13 m, což při tak širokému množství využití nemusí stačit. Pokud v nabídce nejsou hranoly s požadovanými parametry, neváhejte se na nás obrátit.


Číst více...
na stránku
Zobrazeno 1 - 12 z 40 položek